احدی: بهترین راه برای تقویت فضای معنوی و همدلی در میان جامعه ورزش و جوانان، متصل کردن آنان به اهل بیت و اربعین است

احدی: بهترین راه برای تقویت فضای معنوی و همدلی در میان جامعه ورزش و جوانان، متصل کردن آنان به اهل بیت و اربعین است |

  • خانه
  • | ورزشی
  • | وزارت ورزش

| کد خبر: ۱۳۶۴۵۷۷ ارسال به دیگران | پرینت احدی: بهترین راه برای تقویت فضای معنوی و همدلی در میان جامعه ورزش و جوانان، متصل کردن آنان به اهل بیت و اربعین است

دبیر ستاد اربعین گفت: بخشی از ظرفیت های وزارت ورزش و جوانان مانند سالن ها و تجهیزات ورزشی ای که در برخی زمان ها مورد استفاده ورزشی قرار نمی‌گیرند، آماده خدمت به زوار اربعین هستند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت‌الاسلام علی احدی ضمن اشاره به برگزاری جلسه ستاد اربعین برای اولین بار در وزارت ورزش و جوانان، گفت: با توجه به اینکه وزارت ورزش و جوانان گستردگی و ظرفیت بالایی دارد می‌تواند به جریان اربعین و جریان اربعین نیز می‌تواند به جامعه ورزش و جوانان کمک کند.

وی ضمن تاکید بر لزوم تقویت خلا معنویت بین ورزشکاران و جوانان توسط مراسم اربعین عنوان کرد: همدلی، محبت و خدمت کردن به هم نوع در اربعین به اوج خود می‌رسد و مردم خالصانه و با صداقت به هم کمک می‌کنند و جدای از فضای معنوی ما نیازمند تقویت اینگونه انس، الفت و محبت در ورزش هستیم.

دبیر ستاد اربعین وزارت ورزش و جوانان افزود: بهترین راه برای تقویت فضای معنوی و همدلی در میان جامعه ورزش و جوانان، متصل کردن آنان به اهل بیت و اربعین است و جذبه اباعبدالله باعث کشش جوانان و ورزشکاران به سمت خوبی ها می شود.

وی گفت: در این راستا ما اقداماتی را طراحی کردیم که در بخش های مختلف خارج از ساختار وزارت ورزش و جوانان، توسط هیات ها و سازمان های مردم نهاد با پشتیبانی ادارات کل استان ها به صورت خودجوش در حال انجام است.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برپایی ۵۰ موکب در ایران و عراق جهت پذیرایی از زائران اربعین گفت: همچنین بخشی از ظرفیت های وزارت ورزش و جوانان مانند سالن ها و تجهیزات ورزشی ای که در برخی زمان ها مورد استفاده ورزشی قرار نمی‌گیرند، آماده خدمت به زوار اربعین هستند.

احدی ضمن بیان اعلام آمادگی کاروانی از چهره های مطرح ورزشی جهت عزیمت به کشور عراق و خدمت به زوار امام حسین، گفت: قرار است روز اربعین موکبی در عراق زده شود که توسط ورزشکاران مطرح ایران و عراق اداره شود.

دبیر ستاد اربعین افزود: همچنین تنظیم برنامه هایی جهت دیدار وزرای ورزش و جوانان ایران و عراق، برپایی ۱۰ ایستگاه فرهنگی با محوریت ورزش، چند موکب توسط فدراسیون ها ی همگانی، زورخانه ای، پزشکی ورزشی و … جهت ارائه خدمات، برگزاری دوره آموزشی برای موکب داران، طراحی مسابقات کشورهای اسلامی تحت عنوان جام اربعین با محوریت شهر کربلا و نجف به منظور دوستی و محبت میان ورزشکاران ایران و عراق، اعزام کاروانی از جوانان نخبه، همایش مشترک جوانان ایران و عراق، خیابان فرهنگ جوانان جهان اسلام در شهر کربلا و همایش سمن های موکب دار از برنامه های ستاد اربعین است که امیدوارم به نحو احسن انجام شود.

انتهای پیام//

لینک کپی شد ارسال به دیگران

وبگردی

علی احدی