اولین دوره فروش محصولات سایپا بدون قرعه‌کشی آغاز شد

قالیباف تصریح کرد: بر این اساس دیگر سامانه یکپارچه « موضوعیت » خود را از دست داده‌ است و دیگر به آن معنا وجود ندارد؛ در حقیقت دیگر با سازوکار قبلی فعال نخواهد بود و با خروج فروش خودروها از طریق سامانه یکپارچه و واگذاری امر فروش به خود شرکت‌های خودروساز (حتی برای چند محصول ایران‌خودرو که با روش قرعه‌کشی عرضه خواهند شد)؛ این سامانه به منظور نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر تعداد فروش مجاز خودرو، تحویل به‌موقع خودرو توسط خودروسازان و همچنین اجرای مصوبه‌های مجلس شورای اسلامی فعالیت خواهد کرد.

بدین ترتیب رعایت الزامات قانونی مصوب همچون تخصیص ۵۰ درصد ظرفیت تولید به طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و تخصیص ۱۰ درصد ظرفیت تولید به طرح جایگزینی خودروهای فرسوده توسط این شرکت‌های خودروساز بر قوت خود باقی خواهند ماند.

پس از آن، معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا، معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا ضمن اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و افزایش ظرفیت تولید، بر  خروج  تمامی محصولات گروه سایپا از شرایط قرعه‌کشی مهر تایید زد.

عرضه محصولات گروه سایپا بدون قرعه‌کشی در سایت فروش اینترنتی

حال از امروز (پنجشنبه/ ١۴ مهرماه)، گروه خودروسازی سایپا، ‌فروش فوق‌العاده پنج محصول شاهین، سایپا ۱۵۱، کوییک‌پلاس با گیربکس اتوماتیک، کوییک R با گیربکس اتوماتیک با موعد تحویل ۳۰ روزه و کوییک R  با گیربکس معمولی با موعد تحویل ۹۰ روزه را آغاز کرده‌ و این ثبت‌نام تا تکمیل ظرفیت محصولات از طریق سامانه فروش اینترنتی سایپا ادامه خواهد داشت.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی به نشانی  saipa.iranecar.com  نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرآیند خرید خودرو در طرح مذکور شرکت کنند.

همچنین این گروه خودروسازی، پیش‌فروش یکساله عادی و طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را نیز برای هشت محصول شاهین، ساینا S، کوییک S، کوییک‌پلاس با گیربکس اتوماتیک، کوییک با گیربکس معمولی، کوییک R با گیربکس اتوماتیک، کوییک R با گیربکس معمولی و سایپا ۱۵۱با موعد تحویل دی ماه سال جاری الی اردیبهشت ماه سال آینده اجرایی می‌کند.

بنا بر اعلام، در این طرح، فروش محصولات اعم از فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش بدون محدودیت قرعه‌کشی تا تکمیل ظرفیت جهت ثبت‌نام انجام خواهد شد. این طرح فروش برای خودروهای طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت جهت پیش ثبت نام فعال است.

همچنین در این طرح فروش محدودیت عدم وجود ثبت‌نام و صدور فاکتور در فروش فوق‌العاده برای خودروهای کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک، کوییک R با گیربکس اتوماتیک و کوییک R با گیربکس معمولی به ۱۸ ماه و برای سایر محصولات محدودیت مذکور وجود ندارد.  ضمن اینکه محدودیت پلاک انتظامی در تمامی روش‌های فروش(فوق العاده و پیش‌فروش) و همه محصولات اجرا نخواهد شد