تامین امنیت غذایی کشور از طریق غنی‌سازی خاک

به گزارش خبرنگار گروه علمی و فناوری خبرگزاری برنا؛ عضو هیات مدیره شرکت تولیدات ریزجلبکی پارسیان با اشاره به این که برای سنتز و انتقال مواد مغذی در گیاه لازم است تا غنی سازی صورت گیرد، گفت: غنی سازی خاک در رفع آثار سو عدم تعادل بعضی از عناصر غذایی گیاه در خاک عمل می‌کند و در تنظیم فعالیت جذب آب موثر است.

پتاسیم مقاومت گیاهان را در برابر کم آبی و خطرات سرما زدگی افزایش می‌دهد، کیفیت و خاصیت انبارداری را کنترل و عمل فتوسنتز را تشدید می‌کند.

جلبک‌ها اولین زنجیره غذایی و مغذی‌ترین منبع غذای موجود در جهان هستند، جلبک‌ها حاوی بیشترین و قابل جذب‌ترین پروتئین گیاهی که تمامی مواد شیمیایی قوی موثر یک گیاه مثل بتاکاروتن را داراست، به طوری که بتاکاروتن حاصل از آن‌ها تا ۱۰ برابر بیشتر از بتاکاروتن معمولی در مقابل سرطان موثر و برای بدن سودمند هستند و غنی سازی از این طریق صورت می‌گیرد.

اقای دنیائی داریان مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: در مجموعه پارسیان حدود ۳۵ فرصت شغلی ایجاد شده است و غنی سازی خاک با هزینه‌ای به مراتب کم‌تر برای مجموعه‌های داخلی انجام می‌شود.

علاوه بر این صرفه جویی ارزی قابل توجهی بوسیله غنی سازی خاک در داخل کشور انجام شده است و در حال رایزنی برای ارسال خدمات به سایر کشور‌ها و ارزآوری نیز هستیم.

انتهای پیام/
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف