تکمیل فازهای بعدی شهر آفتاب با مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از شهر نوشت، علیرضا جاوید اظهار کرد: در فازهای تکمیلی شهر آفتاب ساخت هتل‌ها، مجتمع‌­های تجاری و خدماتی و همچنین سایر سالن­‌های نمایشگاهی در نظر گرفته شده است.

معاون شهردار تهران توضیح داد: با توجه به این‌که نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی کشور و خاورمیانه شناخته می­‌شود، برای برگزاری چنین نمایشگاه بزرگی در مجموعه شهر آفتاب حدود 110 هزار متر مربع فضا به صورت سالن­‌های دائمی و نمایشگاهی در نظر گرفته شده است که از این متراژ 60 هزار متر مربع از آن به صورت سالن‌­های دائمی و مسقف و 50 هزار متر مربع نیز به صورت سالن­‌های چادری خواهد بود. امیدواریم با آماده­‌سازی این مجموعه برای برگزاری نمایشگاه کتاب و موفقیت در اجرای چنین نمایشگاه بزرگی مقدمات انتقال سایر نمایشگاه­‌های بین‌المللی موضوعی شهر تهران نیز به شهر آفتاب فراهم شود.

وی ادامه داد: برآوردهای ما نشان می­‌دهد که با تکمیل و بهره­‌برداری از فاز اول، این مجموعه کشش لازم برای اجرای سایر نمایشگاه‌های بین­‌المللی را خواهد داشت.

معاون فنی و عمرانی شهردار تهران با بیان این‌که در فاز اول شهر آفتاب سه سالن نمایشگاهی مسقف در این مجموعه به بهره‌برداری خواهد رسید، یادآور شد: سالن‌­های نمایشگاهی شهر آفتاب سازه‌های فاخری دارند. به‌گونه‌­ای که دو سالن بزرگ این مجموعه با دهانه 60 و 80 متری، به عنوان سالن­‌های این مجموعه محسوب می­‌شوند که به همراه سالن ملل که قابلیت برگزاری همایش­‌های جانبی نمایشگاهی را دارد، امکان برگزاری نمایشگاه­‌های بین‌المللی بزرگ را فراهم کرده است.

جاوید تأکید کرد: در حال حاضر معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به همراه سازمان زیباسازی در حال پیگیری برای نصب چادرهای نمایشگاهی مورد نیاز در این مجموعه هستند.