حضور انتشارات علمی و فرهنگی با 300 عنوان در نمایشگاه کتاب

مسعود کوثری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره جدیدترین آثار در دست انتشار انتشارات علمی و فرهنگی عنوان کرد: ما در سال 1394 تا کنون حدود 225 عنوان کتاب در حوزه بزرگسال و کودک و نوجوان منتشر کردیم و حدود 80 عنوان دیگر نیز در دست انتشار داریم که به زودی راهی بازار کتاب خواهند شد.

وی با اشاره به حضور فعال انتشارات علمی و فرهنگی در نمایشگاه کتاب سال آینده عنوان کرد: ما با حدود 300 عنوان کتاب در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حاضر خواهیم بود که اکثر این عناوین، کتاب‌های چاپ اول و ویرایش نسخه‌های منتشر شده خواهد بود و از این باب با دستی پر در نمایشگاه حاضر خواهیم بود که البته هنوز نمی‌دانیم که با تغییر محل برگزاری نمایشگاه به چه شرایطی روبه رو خواهیم شد.

مدیر انتشارات علمی و فرهنگی همچنین به طرح‌ها و برنامه‌های این انتشارات برای فعالیت در سال جدید پرداخت و گفت: در سال 1394 مجموعه‌های بسیار متنوعی را طراحی کردیم که در سال جدید به صورت جدی روی آنها کار خواهیم کرد؛ از جمله مجموعه “تاریخ اندیشه» که با 40 عنوان در سال جدید منتشر خواهد شد که هر یک از این عناوین به یکی از متفکران شناخته شده جهان خواهد پرداخت.

کوثری با اشاره به سایر مجموعه‌های پیش‌بینی شده در انتشارات علمی و فرهنگی ادامه داد: در کنار انتشار رمان‌های جدید، مجموعه‌هایی نیز در حوزه فلسفه، مباحث نظری فلسفه موسیقی و مجموعه ادبیات عامه با 50 جلد از جمله مجموعه‌های ما در حوزه بزرگسال خواهد بود.

وی در ادامه به مجموعه‌های پیش‌بینی شده در حوزه کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: رمان‌های کودک و نوجوان، ادامه انتشار مجموعه “گردونه تاریخ» و مجموعه‌ای 40 جلدی در حوزه علوم مختلف نیز عمده‌ترین آثاری هستند که در سال آینده منتشر خواهند شد.

مدیر انتشارات علمی و فرهنگی با اظهار امیدواری از بهبود شرایط صنعت نشر در کشور گفت: امیدوارم شرایط فعالیت حرفه‌ای در صنف ما در سال آینده به گونه‌ای باشد که ناشران حداقل بتوانند هزینه‌های خود را در طول سال جبران کنند.