رونمایی از آخرين اثر زنده‌یاد ابوالحسني در همايش بزرگداشت «بيدارگر بصير»

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رساني موسسه مطالعات تاريخ معاصر ايران؛ همايش بيدارگر بصير سه‌شنبه 18 اسفندماه از ساعت 15 تا 18 در سالن اجتماعات يادمان شهداي هفت تير واقع در بهارستان نرسيده به سرچشمه انتهاي شهيد صيرفي‌پور با حضور جمعي از استادان و محققان حوزه تاريخ معاصر برگزار خواهد شد.

در اين همايش دكتر موسي حقاني، مدير موسسه مطالعات تاريخ معاصر ايران،‌ رضا مختاري نويسنده و پژوهشگر تاريخ معاصر،‌ دكتر محمدحسين رجبي‌دواني، پژوهشگر تاريخ معاصر، شيخ محسن خزعلي و محمدصادق ابوالحسني، فرزند زنده‌یاد علي ابوالحسني حضور سخنراني خواهند داشت.

زنده‌یاد ابوالحسني در حوزه‌های مختلف فرهنگ اسلامی و تاریخ ایران و جهان، آثار ارزنده‌ای از خود به یادگار گذاشت که از آن جمله می‌توان به آثاری همچون؛ “نگاهی به اصل ولایت فقیه»، “میعاد با استاد مطهری شهید راه تطهیر سیمای فرهنگ اسلامی از زنگار غرب‌زدگی و شرق‌زدگی»، “تحلیلی از نقش سه‌گانه شهید شیخ فضل‌الله نوری در نهضت تحریم تنباکو»، “تراز سیاست؛ جلوه‌هایی از سیاست و مدیریت شیخ انصاری»، “سیاهپوشی در سوگ ائمه نور(ع) و ریشه‌های تاریخی و مبانی فقهی» اشاره کرد.

ابوالحسنی از جمله کسانی است که در زمینه مبارزه با فرق و انحرافات اعتقادی به‌ویژه بهائیت و بعضی از فرقه‌های دیگر نقش موثری داشته است.