شادی و نشاط حقیقی در سایه ارتباط با خداوند و ائمه معصومین حاصل می‌شود


شادی و نشاط حقیقی در سایه ارتباط با خداوند و ائمه معصومین حاصل می‌شود

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: وقتی انسان ارتباط خود را با خداوند و ائمه معصومین و افراد پیرامون خود بر اساس دستورات دینی برقرار کند به شادی حقیقی خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام و‌المسلمین سید علیرضا تراشیون شب گذشته درادامه سلسله مباحث خانواده در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت اظهار داشت: در نظام فکری اسلام نظام خانواده یک جایگاه ویژه و منحصر به فردی دارد به همین خاطر برای استحکام بخشی بنیان خانواده باید از مبانی دینی و اسلامی تبعیت نماییم.

وی افزود: در دنیای غرب تلاش نمودند با نظام فکری غربی بنیان خانواده را مستحکم نمایند اما نتیجه آن فروپاشی بنیان خانواده بود اما در نظام فکری اسلام زمینه برای مادیات و معنویات در کنار همدیگر فراهم شده است.

سخنران حرم بانوی کرامت اضافه کرد: زن و شوهر باید قدردان یکدیگر باشند و خوبی های هم را ببینند و در زندگی مشترک به دنبال حل مشکلات باشند تا بنیان خانواده مستحکم شود.

وی افزود: زوجین باید متعهد نسبت به یکدیگر باشند و باید به گونه‌ای رفتار نمایند تا طرف مقابل حس خوبی به آن داشته باشد.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: احترام متقابل زوجین به همدیگر از اصولیات مهم یک زندگی مشترک است که اولین مرحله احترام این است که زن و شوهر وقتی با همدیگر تنها هستند باید احترام یکدیگر را نگه دارند و شخصیت همدیگر را تحقیر نکنند.

وی افزود: گاهی مواقع اهانت‌های زوجین به همدیگر آسیب های جدی وارد می سازد و باعث بهانه گیری، ایجاد خشم پنهان و روحیه انتقام گیری را در انسان فعال می کند.

تراشیون تاکید کرد: در زندگی مشترک انسان قدرتمند کسی است که در زمین طرف مقابل به شکل منفی بازی نکند و سخنان اهانت آمیز را با اهانت پاسخ ندهد.

کارشناس مذهبی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها خاطرنشان کرد: کسی که بتواند خشم و کلام نامربوط طرف مقابل را کنترل کند انسان قدرتمند است.

وی تاکید کرد: زوجین باید مراقب باشند درحضور فرزندان شخصیت یکدیگر را تحقیر نکنند چرا که این کار هم به گردش تربیت در محیط خانه آسیب می زند و هم خشم پنهان را فعال می‌سازد.

تراشیون خاطرنشان کرد: زن و شوهر باید در حضور اقوام به همدیگر احترام بگذارند و این هنر نیست که زوجین در مقابل خانواده یکدیگر، همدیگر را تحقیر کنند.

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار داشت: وقتی زن و شوهر در مقابل خانواده، یکدیگر را تحقیر کنند نتیجه اش این است که راه را باز می کنند تا دیگران هم بی حرمتی بکنند. احترام متقابل، بنیان زندگی را تقویت می کند و باعث می شود حرمت‌ها حفظ شود.

تراشیون تاکید کرد: حفظ احترام در انظار عمومی باعث می شود عزت میان زوجین ایجاد شود و نتیجه آن در داخل خانه نمود پیدا می کند و بنیان خانواده را استحکام می بخشد.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: باید قدرت عملکرد خودمان را در مناسبات بین خودمان و خدا، اصلاح و تقویت نماییم تا طعم شادی حقیقی را در زندگی بچشیم. وقتی انسان ارتباط  خود را با خداوند و ائمه معصومین و افراد پیرامون خود بر اساس دستورات دینی برقرار کند به شادی حقیقی خواهد رسید.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطر نشان کرد: نگاه مثبت در جامعه باعث می شود جامعه رشد خوبی داشته باشد چرا که رشد خوبی‌ها در سایه مثبت نگری ایجاد می شود.

وی تاکید کرد: حق‌الناس فقط مال مردم خوردن نیست بلکه گاهی حق‌الناس مراقبت از روح و روان اطرافیان و… است.