نشست ارزیابی نمایشگاه کتاب تهران در کمیته بین‌الملل برگزار شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، حامد میرزابابایی درباره نشست ارزیابی ابعاد برگزاری نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: در این جلسه 50 نفر از فعالان نشر لاتین و عربی که در ایران حضور داشتند، شرکت کردند.

وی افزود: در این جلسه، ابعاد انتقال نمایشگاه کتاب تهران به شهر آفتاب تشریح شد و درباره دغدغه‌های موجود در فضای جدید بحث‌هایی انجام شد. موضوع‌هایی اعم از نحوه دسترسی‌ها، برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کنترل پروژه شهر آفتاب، کارگروه جمعیت با هدف اطلاع‌رسانی، تمهیدات برای آماده‌سازی محیط و جذب مخاطبان از جمله این موارد بودند.

میرزابابایی عنوان کرد: همچنین درباره مقررات حضور در نمایشگاه، حمل و نقل، گمرک نمایشگاه و آیین‌نامه انضباطی توضیحاتی ارائه شد. در پایان نیز به پرسش‌های شرکت‌کنندگان درباره کمیت و کیفیت نمایشگاه امسال توضیحاتی ارائه شد.

وی افزود: این جلسه مشترک با هدف در جریان گذاشتن فعالان حوزه بین‌المللی با مشکلات احتمالی در شهر آفتاب برگزار شد. امیدواریم با مجموع مطالبی که در این جلسه عنوان شد، ناشران و نمایندگان نشر، تمهیدات مناسبی برای حضور در نمایشگاه بیاندیشند.

بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت‌ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.