کرمانشاه تا پایان سال افزایش دوبرابری شرکت‌های دانش‌بنیان را تجربه می‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ شرکت‌های دانش‌بنیان در مسیر رشد اقتصادی کشور گام برمی‌دارند. در سالی که با نام تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین نام‌گذاری شده است همه بخش‌ها موظف شده‌اند تا توانمندی خود را در حمایت از تولید دانش‌بنیان و خلاق استان به کار ببندند.

تا پایان سال شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش دو برابری داشته باشند، در همین راستا از ابتدای سال تکالیفی برای دانشگاه‌های استان در این زمینه در نظر گرفته شده است.

 

حرکت کرمانشاه به سوی دانش‌بنیانی

به طور مثال در استان کرمانشاه، تاکنون بیش از 55 درخواست ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شده است که با 8 مورد آن موافقت شده و مابقی در انتظار بررسی هستند. تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان فعلی استان 64 شرکت است که تا پایان سال طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته به 128 شرکت می‌رسد.

حوزه سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک با 15 شرکت دانش‌بنیان نسبت به دیگر حوزه‌ها در این استان مورد استقبال قرار گرفته است. بعد از آن به ترتیب دارو و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان، مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی و ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته با فاصله خیلی کمی قرار گرفته‌اند.

تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و سوق دادن نیروی مولد به سمت تولیدات دانش‌بنیان در استان‌ها می‌تواند به حل معضل بیکاری و توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری و همچنین رونق تولید و صادرات کمک کند.

انتهای پیام/
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف