یوسفی نایب قهرمان دسته فوق سنگین وزن شد

یوسفی نایب قهرمان دسته فوق سنگین وزن شد |

  • خانه
  • | استان ها
  • | مازندران

| کد خبر: ۱۳۶۴۶۰۰ ارسال به دیگران | پرینت یوسفی نایب قهرمان دسته فوق سنگین وزن شد

ملی‌پوش دسته فوق سنگین وزنه‌برداری ایران موفق به کسب ۲ مدال نقره و یک برنز از پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا از مازندران ، مسابقات وزنه‌برداری بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با رقابت‌های دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم پیگیری شد. علیرضا یوسفی قهرمان جوانان جهانی نماینده ایران در این دسته بود. همچنین اکبر ژورایف دارنده مدال طلا المپیک توکیو و توچیف ترکمنستانی در این دسته مدعی رسیدن به سکوی مدال بودند.

رکورد یکضرب، دوضرب و مجموع دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم در اختیار لاشا تالاخادزه است. غول گرجستانی در یک‌ضرب ۲۲۵ کیلوگرم و در دوضرب موفق به مهار ۲۶۷ کیلوگرم شده است تا با ثبت رکورد ۴۹۲ کیلوگرم مجموع در آستانه رسیدن به مهار نیم‌ تن در دنیای فولاد سرد باشد.علیرضا یوسفی در رقابت‌های دسته ۱۰۹ کیلوگرم موفق به کسب ۲ مدال نقره و یک برنز شد.علیرضا یوسفی که یکی از جوانان با استعداد وزنه‌برداری ایران به شمار می‌رود در حرکت نخست یکضرب موفق به مهار ۱۷۰ کیلوگرم شد و در ادامه بر وزنه ۱۷۶ کیلوگرمی غلبه کرد. انتخاب سوم کادر فنی برای علیرضا یوسفی وزنه ۱۸۱ کیلوگرمی بود که موفق به مهار آن شد. با مهار این وزنه، مدال برنز یوسفی قطعی شد.وی در این دسته رقابت سختی با توچیف ترکمنستانی و اکبر ژورایف ازبک داشت.در حرکت یک‌ضرب اکبر ژورایف با مهار ۲۰۰ کیلوگرم به مدال طلای یکضرب رسید و توچیف ترکمنستانی با ۱۸۴ کیلوگرمی مدال نقره کسب کرد.دارنده مدال طلای المپیک جوانان جهان در حرکت دوضرب مقتدرانه ظاهر شد و رقابت سختی با اکبر ژورایف ازبک داشت. یوسفی در حرکت نخست دوضرب موفق به مهار وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی شد. انتخاب دوم کادر فنی برای یوسفی وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی بود که قهرمان جوانان جهان در مهار آن ناموفق بود. وی در حرکت سوم نیز نتوانست این وزنه را مهار کند و در نهایت به مدال نقره دوضرب و مجموع رسید.یوسفی در مجموع رکورد ۴۱۱ کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد.در حرکت دوضرب اکبر ژورایف با ۲۴۶ کیلوگرم به مدال طلا حرکت دوضرب و مجموع رسید. توچیف نیز با مهار ۲۲۶ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۴۰۹ کیلوگرم به مدال برنز رسید.وزنه‌برداران اعزامی ایران به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی موفق به کسب ۹ مدال طلا، ۶ نقره و ۱۲ برنز شدند.رضا بیرانوند سه مدال طلا دسته ۹۶ کیلوگرمرسول معتمدی سه مدال طلا دسته ۱۰۲ کیلوگرممیرمصطفی جوادی ۲ مدال طلا و یک مدال نقرهسید الهام حسینی یک مدال طلا و ۲ برنز دسته ۸۷ کیلوگرم زنانپیمان جان ۲ مدال نقره و یک برنز دسته ۱۰۹ کیلوگرم مردانعلیرضا یوسفی ۲ مدال نقره و یک مدال برنز دسته فوق سنگین مردانمهدی کرمی یک نقره و ۲ برنز دسته ۱۰۹ کیلوگرم مردانپوپک بسامی سه مدال برنز دسته ۵۵ کیلوگرم زنانحسین سلطانی ۲ مدال برنز دسته ۸۱ کیلوگرم مردانحافظ قشقایی یک مدال برنز دسته ۶۷ کیلوگرم مردان

انتهای پیام

لینک کپی شد ارسال به دیگران

وبگردی

وزنه برداری ورزش یوسفی ورزش مازندران